Радно вријеме: 09:00−19:00, радним данима

Булевар Станка Драгојевића бб

Подгорица, Црна Гора.

Отворена научно-документарна изложба “Гаврило Принцип и Млада Босна” у Андријевици

У организацији Матице српске –Друштва чланова у Црној Гори и ЈУ Центра за културу и спорт „Михајло Лалић“ у Андријевици је, 27. јуна, свечано отворена научно-документарна изложба „Гаврило Принцип и Млада Босна“, аутора Милоша Војиновића.

На самом почетку, у име домаћина, присутне је поздравио директор центра за културу и спорт, Иван Радојевић.

Након уводног обраћања, изложбу је традиционалсном Видодаском бесједомзванично отворила Виолета Филић, директорица Полимског музеја из Берана.

Поставка кроз вриједну историјску грађу, документа и фотографије свејдочи о једном времену, узвишеним идеалима и страдалима припадника „Младе Босне“, водећи се чувеним завјетним стиховима исписаним у тамници : „Наше ће сјене лутати по Бечу, ходати по двору и плашити господу“.